Ružomberok a okolie, SKIPARK Ružomberok

V zimnom období je okolie Ružomberka ako stvorené na lyžovanie, bežky, skialpinizmus, zimné lezenie v horolezeckých terénoch, či korčuľovanie, alebo sánkovanie. Od našej chaty je len pár metrov k novej kabínkovej lanovke, ktorou sa dostanete na Malinô Brdo, kde sa nachádzajú lyžiarske trate líšiace sa ako dlžkou, tak aj náročnosťou terénu - 7 vlekov a 4-sedačková lanovka.
Poskytované služby:
lyžiarske školy, skiservisy, požičovne potrebného vybavenia. Večerné lyžovanie a umelé zasnežovanie je štandardom. Z Malinného vedie sánkárska trať do menšieho lyžiarskeho strediska Kalvária. Ďalším významným, atraktívnym a ľanko dostupným centrom je lyžiarske stredisko Donovaly. Pre milovníkov bežeckých stôp je viacero pekných a obľúbených trás. Ak ste romantická duša, tak potom previesť sa na saniach ťahaných koňmi zasneženou krajinou bude pre Vás neopakovateľným zážitkom. Ako prírodné klzisko slúži v zime Hrabovské jazero.  Viac informácií nájdete na http://www.skipark.sk/

Ďalšie strediská:
ŽDIAR ŠTRBSKÉ PLESO


DONOVALY JASNÁ

LIPTOVSKÁ MARA vodná priehrada
Významné rekreačné stredisko, jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku.
Na severnom brehu nájdte 3 rekreačné strediská:
Liptovský Trnovec, Liptovská Sielnica a Bobrovník. Okrem možnosti kúpania vo všetkých strediskách sú výborné podmienky na windsurfing, člnkovanie a jachting. Plavba vyhliadkovou loďou Martimex Omega 2

AQUAPARK TATRALANDIA je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné, Vysoké (Kriváň) a Nízke Tatry.
Viac informácií nájdete na www.vodnesvety.sk

TERMÁLNE KÚPALISKO BEŠEŇOVÁ
K dispozícií sú tri termálne bazény prevádzkované celoročne. Voda vyvierajúca z hĺbky 1987m (o teplote 70°C) upravovaná na maximálnu teplotu 39°C.

Vlkolínec dedinka sa nachádza na vrchu Sidorovo pri meste Ružomberok. Predstavuje typickú horskú osadu Liptova. Táto pamiatka ľudovej architektúry je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Múzeum Janka Kráľa literárno-historické múzeum zamerané na tradície Liptova a dejín mesta Liptovský Mikuláš.

Múzeum Liptovskej dediny Pribylina
pohľad na pôvodnú ľudovú architektúru z oblasti Liptovského regiónu. Domy roľníkov, remeselníkov, gotický kostolík z 12.storočia.

Hrad Likava Po rozsiahlych rekonštrukčných prácach bola v roku 2004 sprístupnená verejnosti Hunyadyho veža, v ktorej je umiestnená expozícia dejín hradu, prostredníctvom obrazových i hmotných exponátov.

Kúpele Lúčky ležia v horskej, na juh otvorenej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka